بررسی خودرو

بررسی جک S5 اتوماتیک

در این ویدیو بصورت کاربردی خودروی چینی جک اس 5 بررسی شده است

بررسی جک S5 اتوماتیک

جک S5 که هم مدل دنده ای و هم مدل اتوماتیک آن وارد بازار شده است طرفداران خود را دارد. این خودرو فرق چندانی با مدل دنده ای خود ندارد هر چند جلوی آن شبیه به توسان نسل قبل و عقب آن بی شباهت به آئودی نیست اما به هر حال یک خودرو با ظاهری زیبا می تواند در دل خریداران جا باز کند هر چند که جک 4WD ،S5 نمی باشد و نباید از آن انتظار آفرود داشت.

قالب داشبورد S5 نسبت به مدل دنده ای آن دارای تفاوت های جزئی می باشد. در مدل اتوماتیک نمایشگر بزرگ تر و سیستم صوتی آن تقویت شده بعلاوه اینکه دور کیلومتر شمار آن از چراغ های هاله ایی آبی بهره برده شده است.

گیربکس های S5 شش سرعته خودکار دو کلاچه می باشد و این ویژگی باعث شده تا دنده های خودرو راحت تر از گیربکس های اتوماتیک معمولی تعریف شوند. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که در همین خودرو وزن گیربکس آن 1545 کیلوگرم می باشد.

 

برخی از آپشن های جک S5 عبارتند از:

  • سیستم کنترل سرعت خودرو در سراشیبی ((HDC) Hill Descent Control)
  • سیستم پایداری الکترونیکی ((ESC) Electronic Stability Control)
  • سیستم پارک جلو و عقب (Front and Rear Parking sensor)
  • تنظیم خودکار صندلی در حین روشن یا خاموش شدن ماشین ((Start/Stop Engine) Automatic Power Seat)

هندلینگ این خودرو هر چند عالی نیست اما نباید از یک خودروی شاسی بلند توقع هندلینگ یک خودروی سواری را داشت. اما به هر حال در جایگاه یک خودروی 245 میلیونی شرقی مناسب می باشد.

فاصله ی صندلی عقب با صندلی جلو به نسبت خوب می باشد و یک و نیم سانتی متر از توسان نسل قبل بیشتر است. فضای صندوق عقب برای یک ماشین شاسی بلند همیشه جزء یکی از مهمترین فاکتورها بوده است. که این فضا برای جک S5 پانصد و پنج لیتر می باشد که از توسانی که با آن مقایسه می کنیم کمتر و 100 لیتر از هایما بیشتر می باشد. باک بنزین این خودرو 55 لیتر حجم دارد که برای چنین ماشینی در این رنج کمی کوچک به نظر می رسد.

 

مشخصات موتور جک S5:

  • 1997 سی سی
  • 174 اسب بخار
  • 265 نیوتن متر

موتور این خودرو می تواند ماکزیمم 174 اسب بخار توان تولید کند که دقیقا مانند جک S5 دنده ای می باشد اما گشتاور آن با افزایش 265 نیوتن متر و 30 نیوتن متر از مدل دنده ای آن بیشتر شده است.

حدس زده می شود به دلایلی که جک S5 خیلی از فاکتورهای مورد نیاز افراد جوان و میانسال را با خود همراه دارد در بازار خودروی ایران که تشنه ی خودرو است توانسته با استقبال خوبی مواجه شود. به هر جهت ذهنیت خوبی از جک S5 دنده ای وجود دارد و این موضوع می تواند به فروش مدل اتوماتیک این خودرو کمک کند.

جک S5 آنچنان هم در بازار تنها نیست و رقیبانی همچون BYD S6 و تیگو 5 را در رقابت با خود همراه می بیند.

 

×
×منبع
سایت فونل
برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.